معمار کوچک

برج لیلیوم

 

 

برج لیلیوم

برج لیلیوم

کاربری
برج لیلیوم شامل هتل ، آپارتمان مسکونی ، چشمه آب معدنی ، محدوده تجاری زیر زمینی (خرده فروش) با یک مرکز خرید است. چهار لابی در طبقه همکف هست که ۴ ورودی جداگانه را برای هتل ، آپارتمانها ، رستوران و فضای استراحت مجموعه را تامین کرده است.

برج لیلیوم

برج لیلیوم

برج لیلیوم

معبر و دسترسی
المان های مختلف برنامه ریزی شده دسترسی ها و خروجی های متفاوتی را برای برج لیلیوم رقم زده ، که شامل: پارکینگ خارج از ساختمان، پیاده روی مخصوص از بیرون به ورودی پارکینگ زیرزمین است.

برج لیلیوم

دسترسی وسائل نقلیه
پارکینگ برجهای لیلیوم و ماریوت کنار هم و در طبقه زیرزمین است ، با دو رمپی که در خیابان نووگرادزکا هست ، از همدیگر جدا میشوند.

دسترسی افراد
ورودی اصلی ساختمان در طبقه همکف میباشد. ارتفاع لابی دو برابر سایر قسمتها است ، قسمت پذیرش سمت راست ورودیست. در نقشه ساختمان ورودی جداگانه ای برای هر قسمت طراحی شده است .قسمتهای مسکونی ، هتل ، رستوران و خروجی اضطراری مجموعه دسترسیهای جداگانه دارند. تمام ورودی ها با یک پل قابل دسترس هستند . این پل از مرکز خرید شروع و به محدوده عمومی مجمو عه میرسد. این پلها از درصد عمومیت ورودی ها کم کرده و محدوده ای خصوصی را تشکیل داده است. ورودی آپارتمان مسکونی در خیابون یروزولمسکی ، جایی که ورودی هتل بطور مناسب و شایسته مقابل ورودی هتل مایوت قرار گرفته است . وروردی قسمتهای فضای باز مجموعه و خروج اضطراری در خیابون نووگرادزکا که ترافیک کمتر برای آن پیش بینی شده ، قرار گرفته است . ساکنین برج لیلیوم قادر هستند از ورودی اختصاصی برای رفت و آمد به قسمتهای خرده فروشی و تجاری مجموعه استفاده کنند.

برج لیلیوم

برج لیلیوم

برج لیلیوم – ورسا – لهستان
سال ساخت : ۲۰۰۷-۲۰۱۲
کاربری : مسکونی و چند منظوره
متقاضی: Lilium Polska Sp. z o.o
معمار طراح: زاها حدید و پاتریک شوماخر
معمار پروژه: مارکوس پلانتو
تیم مسابقه: توماس ماتوی ، سوفیا رازاک ، نائومی فریتز ، دنیل ویدریگ ، فلویو ویرز ، ماریاگرازیا لانزا ، دنیس برزینا
مشاور: Structure ARUP
خدمات: ARUP
برآورد امکانات و تجهیزات: دیویس لنگدان

متراژ:   ۱۰۱,۲۰۵m2


برچسب‌ها: برج لیلیوم
+ نوشته شده در  جمعه یازدهم فروردین ۱۳۹۱ساعت 22:36  توسط pj  |